OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın - Tekil Mesaj gösterimi - Okul Oncesiyle İlgili Özlü Sözler
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-04-2012, 06:04 PM   #2 (permalink)
Esra ŞEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Esra ŞEN
Esra ŞEN
Etkinlik Uzmanı
Esra ŞEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1481
Aldığınız Beğeni:404
Beğendikleriniz:114
Rep Derecesi: Esra ŞEN İyi Bir Yolda Adım Attı.
- Dünyada her şeye kıymet biçilebilir. Ama öğretmenin eserine kıymet biçilemez. ( Socrates )

- Bir öğretmen ebediyete hükmeden insandır. Tesirlerinin nerede biteceği asla bilinmez. ( Henry Adams )

- İyi bir öğretmen, kendisini yavaş yavaş gereksiz kılabilen insandır. ( Thomas J. Carrutbers )

- Talebelerine öğrenme arzusu aşılamayan bir öğretmen, soğuk demiri döven demirci gibidir. ( Horace Mann )

- İnsanlar öğretirken öğrenirler. ( Seneca )

MILLETLERI KURTARANLAR; YALNIZ VE ANCAK OGRETMENLERDIR. ÖGRETMENDEN, EGITICIDEN YOKSUN BIR MILLET; HENUZ MILLET ADINI ALMAK KABILIYETINI KAZANMAMISTIR. ATATURK

OKULUN VERECEGI ILIM VE FEN SAYESINDEDIR KI, TURK MILLETI, TURK SANATI, EKONOMISI, TURK SIIR VE EDEBIYATI BUTUN GUZELLIKLERI ILE GELISIR. ATATURK
* Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.
* Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.
* Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.
* Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.
* Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.
* Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.
* Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.
* Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.
* Dünyada her şeye kıymet biçilebilir. Ama öğretmenin eserine kıymet biçilemez. (Socrates)
* Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir tanımıyorum. (Diyojen)
* Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. (Eflatun)
* Öğretmenlik bir sanat işidir. Sanatçı geçim sıkıntısı çekerse, ondan yaratıcılık beklenemez. (İ.N.Özgür)
Esra ŞEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla