Kamp Pusulası - OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ - Hayallerinizi Sınırlamayın
Üye Girişi
close


Yeni Konu aç   Cevapla
Seçenekler
Alt 04-17-2010, 03:42 PM   #1 (permalink)
İşin Ustası
ismrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Mesajlar: 1.313
Konular: 1243
Aldığınız Beğeni:72
Beğendikleriniz:71
Rep Derecesi: ismrt İyi Bir Yolda Adım Attı.

Kamp Pusulası
Her zaman hayal kullanın ve projeler bilim olmak veya yaratıcı zaman bina bu çocuklar el sanatları.....

sarf malzemeleri ara bu ya da benzer!

* Magnet, look on the refrigerator Magnet, buzdolabı bakmak
* Needle or a piece of paper clip Iğne veya bir kağıt klip
* Leaf or something small that floats Yaprak ya da bir şey küçük bir yüzen
* Paper plate or something to hold water Kağıt tabak falan su tutmak
1. Iğne çekmek için!

Start out by Magnetizing your needle. senin iğne mıknatıslanma ile başlayın. Any object (like a needle or a paperclip) that sticks to your magnet can be magnetized. veya ataç iğne herhangi bir nesne (gibi) bu manyetik sizin sopa olabilir mıknatıs. With your needle laying down on the table, hold one end down firmly. sıkıca ile tablonuza aşağı iğne koyarak aşağı bir ucunu, tutun. Then place your magnet onto the needle. Sonra iğne üzerine mıknatıs yer senin. Remember, the needle wants to jump to the magnet. iğne Unutmayın, mıknatıs atlamak istediği.

2. Mıknatıs Slide ...

Always slide the magnet in ONE direction along your needle. Her zaman iğne boyunca senin mıknatıs slayt yönde ONE. While holding your needle down, start sliding the magnet away from the finger that you are using to hold it down. aşağı kullanarak iken tutarak tutuluyor sizin, iğne aşağı başlatmak sürgülü parmak öteden mıknatıs. Make sure to apply some pressure to the magnet as you slide it along the needle. mıknatıs iğne o ileri slayt olarak size olun basınç bazı uygulamak emin için.
5. Kaldır mıknatıs!

Now lift your magnet up and away from the needle. Şimdi iğne gelen asansör senin mıknatıs uzak yukarı. Bring it around and start all over again. çevresinde getirin ve tekrar başlayan tüm. All you are really doing is rubbing the needle in one direction. Tüm Yönü tek iğne sürtme gerçekten yapıyor.
6. Tekrarlayın!

Repeat step 2 through 5 about 50 times. 50 kez 2 ile 5 arasındaki yaklaşık adımı yineleyin. Yes... Evet ... that's a lot, but it will insure your needle is properly magnetized. Bu çok fazla bir, ama manyetik düzgün iğne sizin olacak sigortalamak. Test to see if your needle is magnetized by touching it to another piece of metal, like another paperclip. Test ataş başka görürseniz gibi, metal parçası tarafından manyetik iğne senin müessir başka ona. If it sticks, then you are ready to make a compass. sopa Eğer, o zaman pusula bir yapmak için hazır. If not, try magnetizing it again, but rub it more times. Aksi takdirde, tekrar deneyin mıknatıslanma ama ovmak kez daha.

.....................
Eklenmiş Resmin önizlemesi
w11big.jpg   w2.jpg   w3.jpg  

w4.jpg  
Eklenen Resim Ön İzlemesi
 
ismrt isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 04-17-2010, 03:43 PM   #2 (permalink)
İşin Ustası
ismrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik: Feb 2010
Mesajlar: 1.313
Konular: 1243
Aldığınız Beğeni:72
Beğendikleriniz:71
Rep Derecesi: ismrt İyi Bir Yolda Adım Attı.
7. Bitir pusula!

OK, now its time to make your compass. Tamam, şimdi zamanı pusula senin yapmak. I found a leaf to use as my compass's floating base. Ben temel bulunamadı yüzen pusulası yaprağı için kullanabileceğiniz gibi benim. You could experiment with other small floating objects to see how they work and use which one works best. küçük hareketli nesneleri diğer olabilirsin deneme ile en iyi eserlerini görmek nasıl çalışır ve birini kullanın. Place your leaf onto some water so that it floats and is in the center. merkezinde yaprak yerleştirin senin üstüne biraz su takı ve o yüzer. Then very gently place your magnetized needle onto the leaf. Sonra çok yavaşça yaprak iğne üzerine manyetik bir yer. Try to keep your needle, leaf, and paper plate very still. hala iğne deneyin tutmak için yaprak ve kağıt tabak çok. If you've magnetized your needle enough, it should begin to spin and move towards the NORTH. yeterince Eğer iğne senin sen sonra manyetik, o dönmeye başlaması gerektiğini ve NORTH hareket yönünde.

VOILÀ! Voila! — a camping compass . - Bir kamp pusula. There are all kinds of ways to make compasses, so have fun and try experimenting with different supplies and ways of putting it together. Orada birlikte yapmak yolu vardır tür tüm pusulalar var bu kadar eğlenceli koyarak ve deneyin deneme yolları ve malzemeleri farklı bir. Have fun! İyi eğlenceler!
Eklenmiş Resmin önizlemesi
w5.jpg   w6.jpg   w8.jpg  

ismrt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç   Cevapla

Etiketler
kamp, pusulası

Seçenekler Arama
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İhlas Koleji yaz kampında Leicester Üniversitesi'ne… İsmail MART GÜNCEL HABERLER 0 08-21-2015 01:29 PM
Memurun kamp keyfi bitiyor ismrt GÜNCEL HABERLER 0 07-12-2010 11:57 AM